Dotazy a informace

Kde najdu Kávovou Zastávku?

Najdete nás na Budějovické ulici v Táboře vedle svatebního salónu Česlava (mezi Sokolovnou a historickými garážemi).

Je možné abyste mi vybranou kávu donesla někam po Táboře?

Určitě, žádný problém. Pokud to k nám nestíháte a rádi byste nějakou kávu z našeho e-shop, rádi Vám ji po Táboře někam doneseme. Stačí se domluvit na našem telefonním čísle 721845965 nebo na info@kavovazastavka.cz. Ke kávě dostanete veškére informace.

Káva v balení je zrnková nebo namletá?

Kávu, kterou si u nás zakoupíte bude vždycky v zrnkovém stavu, dbáme totiž na čerstvost, kávu když si čerstvě namelete přímo před přípravou je úplně nejideálnější, po pěti minutách namletí káva přestává být pestřejší a vůbec výraznější, ztrácí se vůně. Pokud nemáte doma mlýnek, jsme ochotni se s vámi domluvit a i třeba nějaký ruční mlýnek doporučit. Mezi naše oblíbené patří Hario Skerton a Hario Mini Mill Slim. Věřte, že vám bude o to káva chutnat více, když do toho vložíte pár vlastních sil.

Uvedené ovocné tóny u kávy. To je káva ochucená? Proč není káva hořká?

Kávu prodáváme výběrovou (tu nejkvalitnější), ta se vyznačuje tím, že je světle pražená. Kávovník ke ovocný keř a při krátkém způsobu pražení si kávové zrno v sobě zanechá opravdu to nejlepší, co v sobě ukrývá, kdež to u delšího pražení, které je delší (italský styl pražení cca 25min) se kává začne pálit a v chuti bude pak hořká, zemitá a může vám být i po ní těžko od žaludku (hlavní problém lidí, co proto kávu nepijí). U krátkého pražení si káva zanechá v chuti své ovocné tóny i třeba květinové, čokoládové a oříškové. Proto se u kávy udává na balení př. broskve, meruňky, jahody.. až třeba po příchuť bonbonů a cukrové vaty. Chuťe a vůně udávají lidé z pražíren, které kávu degustují (cupping), je to jak s vínem. Více na blogu v článku Co také ovlivní chuť kávy.

 

Proč je káva u vás o něco dražší než v supermarketech?

Nakupujeme kávu ze zahraničních i českých kvalitních pražíren, zajímáme se jen o kávu výběrovou, u které se opravdu dovíme mnoho, to se u kávy koupené v supermarketu říct nedá, tam se maximálně můžete dozvědět odkud pochází. U té výběrové se můžeme zjistit: zemi, region, jméno plantáže, jméno farmáře, odrůdu arabiky (vždy jen arabika, ne robusta), metodu zpracování, nadmořskou výšku, ve které byla káva vypěstovaná, měsíc sklizně (ruční sběr), datum pražení a najdete i uvedené vůně a chuťe, které můžete v kávě objevit. Vyšší cena se hlavně odvíjí od toho, jak je káva kvalitní a i zaleží na ceně dopravy, jelikož skoro všechny kávy nakupujeme ze zahraničních pražíren. Jaká je práce s VÝBEROVOU kávou můžete shlédnout zde a musíte uznat, že to je fakt makačka :)

 

Napadla Vás ještě nějaká otázka? Rádi ji zodpovíme. Otázky zasílejte na info@kavovazastavka.cz